کتاب کار علوم پیش دبستانی خیلی سبز چاپ جدید

توضیحات محصول

ناشر:‌خیلی سبز

سال تحصیلی:‌پیش دبستانی

نویسنده:ثنا حسین پور

قطع کتاب:رحلی

نوع کتاب:کتاب کار

نام درس:علوم

شابک:‌۹۷۸۶۰۰۴۱۲۴۲۵۶

تعداد صفحات:‌۸۰

وزن (گرم):‌۲۲۶

سال انتشار:‌۱۳۹۹

ویژگی و محتوای کتاب علوم پیش دبستانی خیلی سبز خیلی سبز تألیف ثنا حسین پور شامل 4 قسمت زیر می باشد:

1) «آشایی با گیاهان» که در آن سعی شده تا نوآموزان با هویت گیاه، سرایط زتدگی و عوامل رشد و ... آن آشا شوند

2) «آشنایی با حیوانات» که در آن سعی شده نوآموز بتواند بیشترین تعداد تصویر از حیوانات مختلف را دیده و با کمک مربی به ذهن بسپارد و در عین حال با فایده ها و خطرات آن ها آشنا شود و در نهایت حیوانات را بیشتر دوست داشته باشد.

3) «آشنایی با بدن من» که در آن نوآموزان با هویت جسمی خود بیشتر آشنا می شوند، حواس پنجگانه و عملکرد اعضای بدن خود را می شناسند و متوجه اهمیت مواظبت ازبدن خو می شوند، همچنین در این قسمت بر بهداشت و حفظ سلامتی بدن نیز تاکید شده است.

4) «آشنایی ما با جهان» که در آن توجه نوآموز به پیرامون خود، طبیعت و زمین و آسمان معطوف شده است تا جهان را ببیند. در این قسمت در مورد خطرهای احتمالی که نوآموز ممکن است در زندگی با آن ها روبرو شود نیز توصیه هایی شده است.

در نگاه اول که به جلد (( کتاب های کار )) از انتشارات خیلی سبز می اندازید ،‌ یک نکته ویژه توجه شما را جلب می کند و آن هم یک مهر است تحت عنوان (( مورد تایید آموزش و پرورش )).

راستش نمی دانم چطور مورد تایید آموزش و پرورش است و اصلا روی چه حسابی چنین چیزی روی جلد این کتاب ها درج شده است! ولی به عنوان یک کتابفروش که سالها در زمینه کمک آموزشی فعالیت می کند ، می دانم که خیلی از مدارس برای دانش آموزان خود و بصورت دسته جمعه از کتاب های کار خیلی سبز استفاده می کنند.


از این نکته می گذریم و به تحلیل خود کتاب می پردازیم.

همانند بیشتر کتاب های انتشارات خیلی سبز ، کتاب های کار نیز در درسنامه خود از زبان عامیانه و خودمانی استفاده کرده اند.

البته این را هم در نظر بگیرید که درسنامه این کتاب ها زیاد نیست و اصطلاحاً کتاب را خیلی شخم نزده است!

بیشتر تمرکز این کتاب ها ،‌ روی سوالات متداول است و با ارائه انواع سوالات تستی و تشریحی ، سعی می کند به دانش آموزان تمرین دهد .


کاربران کتاب های کار خیلی سبز را می توان تمام دانش آموزان دانست و مطالب خیلی ثقیلی داخل آن نیست که فقط مختص دانش آموزان نمونه باشد.

معمولاً این کتاب ها توسط معلمان و برای دانش آموزانشان توصیه میشود و حکم کار در منزل را دارند و نیز ابزاری جهت تثبیت فرآیند یادگیری محسوب می شوند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!