کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد

کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد

0 نظر سفارش (0)
104,000تومان -20%
تولید کنندگان
کد محصول: ۹۷۸۶۰۰۹۷۹۶۵۴۰
موجودی 10
تعداد بازدید 6655 بازدید

توضیحات محصول

سفارش آنلاین و تلفنی کتاب دینی دوازدهم بهمن آبادی سفیر خرد

پایه:دوازدهم

نویسنده:مسلم بهمن آبادی

انتشارات:سفیر خرد

درس:دین و زندگی

رشته تحصیلی:تجربی, ریاضی

نوع محصول:کتاب

نوع کتاب:آموزش یا درسنامه, تست

مناسب برای دانش آموزان:مبتدی, متوسط, قوی

حجم درس نامه:مفصل

وزن: ۷۴۰ گرم

شابک: ۹۷۸۶۰۰۹۷۹۶۵۴۰

نحوه طبقه بندی تست ها:فصل به فصل

تعداد تست (حدودا):1300

تعداد صفحات:338

زمان لازم برای مطالعه کتاب (حدودا):30 ساعت

میزان پوشش مطالب:خوب 2 از 2

جایگاه نسبت به رقبا:خوب 2 از 2

میزان روانی متن:خوب 2 از 2

تست تالیفی:دارد 1 از 1

تست کنکور سراسری:دارد 1 از 1

ظاهر و رنگ آمیزی مطالب و صفحات:خوب 1 از 1

نکات غیرضروری:ندارد 1 از 1

نمره کل:10 از 10

کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد

کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد شامل 338 صفحه و 1260 سوال تستی است که مسلم بهمن آبادی آن را تالیف کرده است. کتاب دینی بهمن آبادی در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین کتاب های دین و زندگی کنکور تبدیل شده است و بسیاری از دانش آموزان از سفیر خرد دوازدهم برای مطالعه ی درس دینی کنکور استفاده می کنند. این کتاب در انتشارات بهمن آبادی تالیف شده و مکمل آن کتاب دینی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد است. هم چنین انتشارات بهمن آبادی کتاب دیگری تحت عنوان دور تند نیر تالیف کرده است که حکم کتاب جمع بندی را دارد و دانش آموزان در دوران جمع بندی می توانند از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که کتاب دینی بهمن آبادی برای هر سه رشته ی ریاضی و تجربی و انسانی قابل استفاده است و تمامی مباحث کنکور هر سه رشته را به طور کامل پوشش می دهد.

درسنامه های دینی بهمن آبادی

از آنجا که درس دین و زندگی یک درس سنگین حفظی ولی مهم در کنکور سراسری برای دانش آموزان تمامی رشته هاست کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد به متن درسنامه های کتاب توجه ویژه ای کرده و آن را به گونه ای نوشته که نیاز دانش آموز را هم برای کنکور و هم برای امتحانات مدرسه برطرف کند و نیاز به هیچ منبع دیگری حتی کتاب درسی برای مطالعه ی درس دین و زندگی نداشته باشد.

در این قسمت به بررسی بخش های مختلف در درسنامه های کتاب دینی بهمن آبادی می پردازیم:

در کتاب دینی بهمن آبادی درسنامه ها به صورت نمودار درختی آورده شده است. به عنوان مثال نویسنده برای توضیح یک مطلب مانند ناتوانی انسان در شناخت ذات و چیستی خداوند از 4 نمودار درختی مجزا استفاده کرده. در نمودار اول در مورد مفهوم ذات و چیستی سوال پرسیده. همین مساله باعث می شود ذهن دانش آموز با موضوع اصلی درگیر شود و به حاشیه ها توجه نکند. در نمودار دوم در مورد محدوده ی شناخت انسان توضیح داده. در نمودار سوم در مورد موضوعات نامحدود و در نمودار آخر برای این بخش در مورد حقیقت نامحدود خداوند سخن گفته. در تمام نمودارها کلیدواژه های اصلی با رنگ دوم یعنی آبی مشخص شده اند تا دانش آموز به راحتی تشخیص دهد روی چه کلماتی باید تمرکز کند. آوردن مطالب به صورت نمودار درختی آن هم برای درسی مانند دینی ابتکار انتشارات بهمن آبادی بوده و باید گفت مورد استقبال دانش آموزان نیز قرار گرفته است. زیرا کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد مطالعه ی درس سخت! دین و زندکی را بسیار راحت کرده و دانش اموز به جای سر و کار داشتن با جمله های طولانی و گاها بی مفهوم با یک سری کلیدواژه و نمودار درختی رو به روست بنابراین حفظ کردن و به خاطر سپردن مفاهیم بسیار ساده تر خواهد شد.

آیات و احادیت در سفیر خرد دینی دوازدهم

پرتست ترین و سخت ترین قسمت سوالات کنکور در درس دین و زندگی همین بخش آیات و احادیث است. در کتاب سفیر خرد دینی دوازدهم ابتدا خود آیه و ترجمه ی تحت الفظی آن ذکر شده و سپس در یک کادری جداگانه پیام آن آیه همراه با مشخص کردن کلیدواژه های مهم آورده شده است. برای یادگرفتن سریع این قسمت پیشنهاد می شود ارتباطی مفهومی بین خود آیه و پیام آن پیدا کنید(مانند رمزهایی که برای یاد گرفتن جدول ضرب پیدا می کردید!). در این صورت بع خاطر سپردن پیام و مفهوم آیات ساده تر خواهد شد. یک کار بسیار جالبی که در کتاب دینی بهمن آبادی انجام شده آوردن قسمتی تحت عنوان نکته ی طلایی برای هم آیه است. در این قسمت آیات و ابیاتی که در سال های اخیر تحت عنوان رابطه داشتن با آیه ی مورد نظر عنوان شده و یا در سوالات آزمون های آزمایشی مطرح شده بوده در این قسمت قرار گرفته و کار به خاطر سپردن مفهوم آیات را بسیار ساده تر کرده است.

تست های دینی دوازدهم سفیر خرد

کتاب دینی بهمن آبادی از پرتست ترین کتاب های دین و زندگی دوازدهم است. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد کتاب سفیر خرد دینی دوازدهم شامل  1265 تست که شاید در نگاه اول برای دانش آموز ترسناک و حجیم به نظر برسد. اما توجه کنید که قرار نیست مثلا بعد از اتمام درسنامه ی فصل اول همه ی تست های آن را حل کرده و سپس به سراغ فصل بعدی بروید. از آن جا که درس دین و زندگی یک درس کاملا حفظی است نیازمند این است که شما در طول هفته ها بارها به آن برگردید و با زدن تست ها مانع فراموشی درس ها شوید. بنابراین می توانید بعد از اتمام درسنامه ی هر فصل از کتاب دینی بهمن آبادی مثلا یک سوم از تست های هر فصل را تمرین کنید و بعد از آن در بازه های 2 الی 3 هفته ای برگردید و باقی مانده ی تست های هر فصل را به صورت زمان دار بزنید. این کار مانع فراموشی درسنامه ها می شود.

از نقاط قوت تست های کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد طبقه بندی کردن درست تست هاست. بعد از تمام شدن درسنامه های هر فصل بلافاصله تست ها قرار گرفته اند اما با نظم و ترتیب خاص نه به صورت درهم! در ابتدا تست ها بر اساس درسنامه ها و به قول مولف به صورت خط به خط کتاب درسی مطرح شدند. آوردن تست ها به این سبک باعث می شود تا مطالب یاد گرفته شده در متن به صورت کامل تثبیت شود. بعد از تست های خط به خط تست های ترکیبی قرار گرفته اند. اینگونه تست ها مورد توجه طراحان کنکور هستند.

توجه: تست های کنکور سراسری اخیر که برگزار شد شباهت زیادی به حدود 10 تست از کتاب دینی بهمن آبادی داشت. این مساله باعث علاقه ی بیشتر دانش آموزان به کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد شد.

بعد از تست های ترکیبی نیز تست های مربوط به آزمون های آزمایشی از جمله قلم چی/ سنجش و … و هم چنین سوالات کنکور سراسری قرار گرفته تا دانش آموز با سبک سوالات کنکور و آیات و احادیث مهم بیشتر آشنا شود.

همانند درسنامه ها و تست های کتاب دینی بهمن آبادی پاسخ های تشریحی آن هم فوق العاده هستند. پاسخ های تشریحی کاملا جنبه ی آموزشی داشته و فقط به توضیح گزینه ی صحیح نپرداخته اند. هر جا که نویسنده لازم بوده در مورد علت نادرست بودن سایر گزینه ها توضیح داده و هم چنین لا به لای پاسخ های تشریحی نکات مهم/ نکته های کنکوری و تستی و به قول معروف نکات طلایی را مطرح کرده. بنابراین توصیه می شود حتی اگر تمامی تست ها را درست پاسخ داده اید حتما به پاسخ های تشریحی کتاب دینی دوازدهم سفیر خرد سر بزنید!

جمع بندی دینی دوازدهم سفیرخرد

در بالا به تمامی نقاط قوت و ویژگی های مثبت سفیر خرد دینی دوازدهم اشاره شد. کتاب حاضر کتابی پرتست و دارای درسنامه های هدفمند است که نیاز دانش آموزان تمامی رشته ها را برای 100٪ زدن درس دین و زندگی در کنکور سراسری برطرف می کند. نکته ی مهم این است که حتما در کنار این کتاب از کتاب دینی پایه سفیر خرد و دور تند دینی سفیر خرد نیز استفاده کنید تا یکپارچگی مطالب حفظ شود.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!